Наші контакти:
м. Кам'янське Дніпропетровської обл.
вул. Східна, 5
remsvaroborudovanie@gmail.com
096-305-86-85 Viber, 093-279-07-08
Графік роботи: ПН-ПТ 9: 00-17: 00
Термінологія
Зварювальний апарат являє собою виробниче або побутове електрообладнання для створення з'єднань з металів. Сучасні побутові зварювальні апарати відрізняються невеликою вагою, компактними габаритами і можуть бути підключені до стаціонарної мережі з напругою в 220 В, наявної практично в будь-якому приміщенні. Виробничі зварювальні агрегати мають великі габарити і потужність, вони призначені для промислового зварювання і щоденної роботи.
У той же час побутовий зварювальний апарат не призначений для постійної і безперервної роботи - це призведе до його виходу з ладу. Саме тому важливо контролювати тривалість використання такого обладнання. При цьому не менш важливо час від часу запускати зварювальний апарат - це дозволить уникнути зниження працездатності окремих елементів. Цю процедуру досить проводити раз в три місяці.
Сьогодні на ринку зварювальне обладнання представлено в широкому асортименті. Великою популярністю користуються зварювальні інвертори, які мають невелику вагу і габарити, включаються в загальну електромережу, мають заземлення на корпус. Такі апарати виробляють постійний струм, який не залежить від якості електродуги, але при цьому вони більш чутливі до падіння напруги в мережі, ніж звичайне зварювальне обладнання.
Зварювальне обладнання, машини, апарати і пристосування, необхідні для виготовлення з заготовок зварних виробів. Комплекс технологічно пов'язаного між собою зварювального обладнання для виконання зварювальних робіт при тому чи іншому участі зварювальника називається зварювальним постом, установкою, а при об'єднанні кількох постів або установок - лінією.
Існують пости і установки для дугового, контактного, газового, електронно-променевого і інших способів зварювання. До зварювального обладнання відносять: зварювальні апарати і машини з джерелами живлення і пристроями для виконання власне процесу зварювання; технологічні пристосування для здійснення швидкої збірки деталей під зварювання, утримування їх під час роботи і запобігання або зменшення викривлення зварюваного виробу; допоміжне обладнання для переміщення виробів в процесі виконання зварювання, кріплення і переміщення зварювальних апаратів; інструмент зварника. Крім того, при зварюванні використовують різні транспортні засоби, прилади для контролю якості зварного з'єднання і т. п. Технічна характеристика зварювального устаткування визначається обраним способом зварювання, характером виробництва і ступенем механізації процесу (ручне, напівавтоматичне або автоматичне зварювання). Детальніше тут ...
Зварювальний пост - ділянка виробничої площі, на який розміщені джерело струму, токопровод, необхідні технологічні пристосування і інструменти зварювальника. Для захисту оточуючих від випромінювання ділянка обгороджена шторами або щитами. В умовах сучасного виробництва широко поширені автоматизовані установки. Такі стаціонарні пости розміщують в цеху. У польових умовах, для зварювання великогабаритних виробів, на будівництві, при виконанні ремонтних робіт і т. п. організовують пересувні пости.
Зварювальні апарати та машини. У зварювальні пости і установки входять джерела живлення і апарати для регулювання горіння зварювальної дуги в процесі зварювання. Для виконання зварювання застосовують джерела живлення, які мають зручне, плавне або ступінчасте регулювання і задовольняють загальним вимогам для електричних машин і апаратів. Під час електрозварювання використовують зварювальні трансформатори, генератори і випрямлячі; під час газополум'яної обробки - газові генератори. Розрізняють джерела живлення одно- і багатопостові, стаціонарні (тривала безперервна робота) і малогабаритні переносні (нетривала робота).
Зварювальний трансформатор - це апарат, що перетворює змінну напругу мережі в змінну напругу для зварювання (як правило, знижує змінну напругу до значення менш 141 В). При дуговому зварюванні застосовують механічні і електричні способи регулювання напруги. При механічному регулюванні змінюють, наприклад, відстань між первинними і вторинними обмотками. Електричне регулювання здійснюють зміною струмів управління в додаткових обмотках, розташованих на верхньому і середньому ярмі трансформатора. При цьому вторинна обмотка розділена на дві частини (a і b), одна з яких (b) розташована у верхньому вікні трансформатора. При одному і тому ж коефіцієнті трансформації такий трансформатор може мати різні значення напруги холостого ходу, що необхідно при налаштуванні режиму зварювання. Для контактного електрозварювання застосовують зварювальні трансформатори з мінімальним опором короткого замикання. Їх вторинна обмотка має звичайно 1 або 2 витка. Зміна вторинної напруги досягається перемиканням частини витків первинної обмотки.
Зварювальний випрямляч - перетворювач змінної напруги мережі живлення в постійне, що має падаючу, жорстку або регульовану зовнішню характеристику. Випрямляч складається з трансформатора, блоку, напівпровідникових вентилів, системи автоматичного управління, дроселя електричного, комутаційної апаратури. Регулювання перетворювачів здійснюється трансформаторами або керованими вентилями.
Зварювальний автомат для дугового зварювання - комплекс механізмів і приладів, за допомогою яких здійснюється механізація процесу виконання зварного з'єднання: подача електродного дроту, запалювання зварювальної дуги, підтримання заданого режиму зварювання і припинення процесу. У таких установках використовують головки з незалежною швидкістю подачі дроту, в яких підтримка дугового процесу засноване на саморегулюванні дуги, і з автоматичним регулюванням швидкості подачі дроту в залежності від напруги дуги.
Зварювальний напівавтомат, або шланговий напівавтомат - апарат для дугового зварювання, в якому механізована подача електродного дроту, а переміщення пальника вздовж зварювальних кромок здійснюється вручну. Є напівавтомати для зварювання неплавким електродом з механізованою подачею присадного дроту, яка проштовхується через гнучкий направляючий шланг або подається з котушки механізмом, вбудованим в пальник. Зварювальними напівавтоматами здійснюють зварювання в захисних газах, зварювання відкритої дугою і зварювання під флюсом. Механізм подачі дроту і пальник, що знаходиться в руці зварника, з'єднані між собою гнучким шлангом (напрямним каналом), за яким в зону горіння дуги подається електродний дріт і підводяться зварювальний струм, флюс і захисний газ. Частина зварювального апарату (автомата, напівавтомата), що забезпечує підведення електричного струму до електрода і газу в зону дуги, або пристрій, що застосовується при газовому зварюванню для регулювання зварювального полум'я, називається зварювальним пальником.
Інструмент зварника: електротримачі для зварювання штучними електродами, пальники, зачистной інструмент (молотки-шлакоотделітель, пневмомолотки, дротяні щітки, шліфувальні машини та ін.), Прігоночний інструмент для підгонки деталей, що з'єднуються; інструмент для переміщення і кантування гарячих деталей; інструмент для налагодження зварювального і технологічного устаткування; вимірювальний інструмент (штангенінструмент, мікрометричний і ін.). Відомості про обладнання для спеціальних способів зварювання (контактного, ультразвукового, дифузійного та ін.).