Наші контакти:
м. Кам'янське Дніпропетровської обл.
вул. Східна, 5
remsvaroborudovanie@gmail.com
096-305-86-85 Viber, 093-279-07-08
Графік роботи: ПН-ПТ 9: 00-17: 00
Зварювальні напівавтомати інверторного типу
Зварювальний напівавтомат інверторного типу - незамінна знахідка, яка спрощує життя зварника. Особливість, яку має інверторний апарат, надає можливість регулювати параметри електричної напруги і струму завдяки вбудованому блоку живлення. Найчастіше все при виготовленні всіх блоків живлення мається на увазі застосування трансформаторів, розміри яких повністю залежать від необхідних характеристик.
Зварювальний інвертор має безліч переваг, серед яких особливим чином варто виділити його універсальність. Таким чином, до можливості зварювання вуглецевої сталі в середовищі захисного газу, зварювальний апарат дозволяє виробляти скріплення алюмінію, нержавіючої сталі, чавуну та інших металів і сплавів.
При виборі апарату варто знати наступне:
- Вибираючи зварювальний інвертор, головним чином варто визначитися з його застосуванням. Напівавтоматичний інвертор повинен відповідати за своїми параметрами виконуваної Вами роботи. Тобто апарат повинен видавати необхідний струм, і це є, мабуть, основним критерієм.
- Також, вибираючи інверторний апарат, варто точно визначити наступне: від якої мережі буде в подальшому живитися зварювальний напівавтомат? Говорячи простою мовою, при необхідності підключення до однофазної мережі буде потрібно відповідного типу інвертор. До того ж зварювальний апарат повинен бути нечутливим до перепадів напруги.
- За умови постійної експлуатації пристрою знадобиться спеціалізований інверторний напівавтомат, який буде розрахований на тривалу роботу, і не згорить при перевантаженні. Варто відзначити, що інверторний напівавтомат, призначений для «аматорського» зварювання здатний безперервно працювати протягом п'яти хвилин.
- Вибираючи інвертор, також корисно буде знати ще один критерій оцінки, яким повинен володіти інверторний напівавтомат, - універсальність. Так, один апарат може працювати тільки з електродним дротом, в той час як інший інвертор - зі штучними електродами, які відрізняються дорожнечею. В результаті, буде вигідніше інверторний напівавтомат, здатний виробляти з'єднання металів за допомогою декількох типів дроту (в середовищі газу або без нього).
- Ступінь автоматизації, якою володіє інвертор - одне з основних відмінностей між пристроями. Потрібно знати, що існує инверторний апарат, здатний виконувати подачу дроту в автоматичному режимі, а є такі, яким потрібна для цих цілей допомога людини. Безумовно, інверторний апарат з автоматизованою подачею дроту буде коштувати дорожче, але в той же час інвертор в роботі буде простіше.
- Якщо габарити більшості сучасних пристроїв не надто відмінні один від одного, то їх вага все ж відрізняється. Полегшений зварювальний напівавтомат буде простіше і зручніше в експлуатації - це варто знати.
- Інверторний апарат може бути виконаний в різній комплектації. Таким чином, краще вибирати інвертор з позиції зручності використання.
- Не треба залишати без уваги виробника. Щодо китайських виробників варто сказати, що до них поки довіру зварювальником не надто проявляється, незважаючи на те, що їх пристрої можуть служити досить надійно. - Також себе непогано зарекомендував інверторний апарат німецького виробника. Вітчизняний інвертор починає поступово «входити в моду».
Переваги апаратів
Сучасний зварювальний напівавтомат - ряд переваг, які неодмінно слід розглянути:
- Інвертор надійний і довговічний;
- Незначні габарити і маса обладнання;
- Апарат простий в експлуатації;
- Напівавтомат часто має примусову систему охолодження, а також захист від перегріву;
- Мінімізоване енергоспоживання;
- Імпортний напівавтомат (інвертор) є універсальним, і може працювати навіть з «порошковим» дротом (без застосування газу);
- Відсутність перешкод в електричній мережі;
- Можливість плавного регулювання струму;
- Високий ККД;
- Якісний зварний шов, отриманий при зварюванні в середовищі газу;
- Мінімальне розбризкування металу.
Позначення в напівавтоматичному зварюванні:
- MIG – зварювання металу в середовищі інертного газу;
- MAG – скріплення метала в середовищі активного газу;
- GMAW – дугове зварювання в середовищі газу.
За допомогою захисного газу захищається дуга, а також зварювальний ванна. Розплавлений метал хімічно активний в середовищі газу. Застосування газу на зразок аргону або гелію робить реакцію неможливою.
Види пристроїв:
Промисловий тип операцій передбачає використання певних технічних умов. Виходячи з цього, необхідно робити вибір конкретного пристрою спираючись на функціональні можливості.
Затребувані напівавтомати:
- Інвертор з функцією експлуатації із застосуванням порошкового дроту, що має захисні властивості (не вимагає середовища захисного газу);
- Зварювальний апарат для роботи з електродним дротом в середовищі захисного газу;
- Зварювальний напівавтомат з електронним цифровим керуванням;
- Багатофункціональне (універсальне) обладнання.
Сфера застосування і комплектація
Зварювальний напівавтомат має практичне застосування в багатьох сферах діяльності людини, включаючи промисловий сектор.
Застосування напівавтоматів потрібно:
- При складанні кузовних деталей авто;
- При зведенні будівельних конструкцій;
- При обробці металів та їх сплавів, складних за хімічним складом;
- При зварюванні будь-яких видів трубопроводу;
- Під час зварювальних робіт в середовищі захисного технічного газу.
Стандартна комплектація:
- Джерело зварювального струму;
- Механізм напівавтоматичної подачі електродного дроту в область обробки металу;
- Система управління операціями.
Виконання напівавтоматів залежить від способу захисту області дуги в середовищі газу.
Виділимо наступні:
- У середовищі активного газу (Г);
- У середовищі інертного газу (І);
- У середовищі активного, а також інертного газу (У);
- В умовах відкритої дуги;
- Під флюсом.
Інструкція до вибору параметрів зварювання при роботі інверторним полуавтоматом
Вибір зварювального струму і напруги безпосередньо впливає на стабільність, якість і ефективність зварювання. Для досягнення високої якості шва необхідно встановити оптимальні значення зварювального струму і напруги. Зазвичай, параметри зварювання задаються відповідно до діаметра застосованого зварювального дроту, необхідним крапельним перенесенням і бажаною якістю кінцевого продукту. Можна керуватися нижченаведений параметрами.
Вибираючи трансформаторний зварювальний апарат або напівавтомат для свого будинку, другий варіант заслуговує на особливу увагу. У питанні вибору відмінно допомагає корисна інформація.