Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
НАЯВНІСТЬ І ВАРТІСТЬ ТОВАРІВ ТА ПОСЛУГ УТОЧНЮЙТЕ У МЕНЕДЖЕРА НАШОГО МАГАЗИНУ !!!!!! 096-305-86-85, 093-279-07-08, remsvaroborudovanie@gmail.com, ГРАФІК РОБОТИ: 9: 00-17: 00, ПН-ПТ. ЗДОРОВ'Я ВАМ І ВАШИМ БЛИЗЬКИМ. БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ!

Вплив легуючих елементів на зварюваність металів

Знання впливу легуючих елементів на зварюваність різних сталей сприяє кращому розумінню процесів зварювання.

 Легирующие элементы

При зварюванні металів, що мають різні легуючі елементи (молібден, кремній, хром та ін.) можуть виникати різні проблеми, що впливають безпосередньо на якість отриманого зварного з'єднання (тріщини, пори, непровари тощо). Для того, щоб уникнути труднощів та проблем, необхідно дуже добре знати, як впливає той чи інший легуючий елемент на зварюваність виробу.

Вуглець

Один із найзначніших хімічних елементів у сталях.
Вміст вуглецю в сталях впливає на міцність, гартування, в'язкість, зварюваність.
У низьковуглецевих сталей (вуглецю менше 0,25%) зварюваність практично не погіршується.
При збільшенні вмісту вуглецю зварюваність різко погіршується, тому що в зонах ЗТВ (зонах термічного впливу) виникає велика кількість загартованих структур, що спричиняють тріщини.
При високому вмісті вуглецю в присадному матеріалі збільшується ймовірність утворення пір.

Марганець

Марганець є добрим розкислювачем. Електроди або дріт необхідно застосовувати при зварюванні у середовищі СО2. При вмісті марганцю в металі до 0,8% процес зварювання не ускладнюється. При збільшенні вмісту сталі у металі (1,8%-2,5%) утворюється небезпека виникнення ХТ (холодних тріщин), тому що марганець сприяє появі крихких структур (загартованих). При підвищеному вмісті марганцю (11-16%) під час зварювання відбувається інтенсивне вигоряння цієї речовини. Отже, необхідно застосовувати спеціальні заходи, наприклад, використовувати зварювальні матеріали з більшим вмістом марганцю.

Кремній

Як і марганець є хорошим розкислювачем. При малій кількості кремній (до 0,03%) на зварюваність не впливає. При вмісті кремнію 0,8-1,5% зварюваність погіршується через підвищену рідинну плинність кремнистої сталі та утворення тугоплавких оксидів кремнію. При підвищеному вмісті кремнію, через збільшену рідину особливо небезпечна поява гарячих тріщин.

Хром

Зміст хрому у сталях сприяє збільшенню корозійної стійкості. Але при зварюванні сталей утворюються карбіди хрому, які збільшують твердість у ЗТВ (зоні термічного впливу). Також утворюються тугоплавкі оксиди, які ускладнюють процес зварювання, а отже, погіршують зварюваність.

Нікель

Зміст нікелю в сталях сприяє збільшенню ударної в'язкості, яка особливо важлива під час роботи сталей за низьких температур. Також нікель сприяє збільшенню пластичності, міцності сталі та подрібненню зерна. При цьому зварюваність сталі не погіршується. Але, через високу ціну даного легуючого елемента, застосування обмежено економічними міркуваннями.

Молібден

Зміст молібдену в сталях збільшує несучу здатність при високих температурах та ударних навантаженнях, здрібнює зерно.
З іншого боку, молібден сприяє утворенню тріщин у ЗТВ та наплавленому металі шва.
Під час зварювання окислюється та вигоряє. Отже, необхідно вживати спеціальних заходів.

Вольфрам

Зміст вольфраму в сталях різко збільшує твердість сталі та її працездатність за високих температур (червоностійкість).
З іншого боку, вольфрам ускладнює процес зварювання та активно окислюється.

Ванадій

Зміст ванадію в сталях різко збільшує загартованість сталі. Через гартування, а також через окислення ванадію та його вигоряння, погіршується зварюваність сталей.

Титан

Використання титану як легуючий елемент обумовлено його високою корозійною стійкістю.

Ніобій

Використання ніобію, аналогічно титану, зумовлене його високою корозійною стійкістю. При зварюванні сталей ніобій сприяє утворенню гарячих тріщин.

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Ми в соцмережах

Qr Code